Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

T-uniqueness of some families of k-chordal matroids

Autor
Bonin, J.; De Mier, A.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Advances in applied mathematics
Data de publicació
2004
Volum
32
Número
1-2
Pàgina inicial
10
Pàgina final
30
DOI
https://doi.org/10.1016/S0196-8858(03)00075-7 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/11947 Obrir en finestra nova
Resum
We define k-chordal matroids as a generalization of chordal matroids, and develop tools for proving that some k-chordal matroids are T-unique, that is, determined up to isomorphism by their Tutte polynomials. We apply this theory to wheels, whirls, free spikes, binary spikes, and certain generalizations.
Citació
Bonin, J.; de Mier, A. T-uniqueness of some families of k-chordal matroids. "Advances in applied mathematics", 2004, vol. 32, núm. 1-2, p. 10-30.
Grup de recerca
GAPCOMB - Geometric, Algebraic and Probabilistic Combinatorics

Participants

Arxius