Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Invariants, una aproximació a la filogenètica des de l'àlgebra

Autor
Fernández-Sánchez, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques
Data de publicació
2010
Volum
25
Número
2
Pàgina inicial
145
Pàgina final
169
DOI
10.2436/20.2002.01.30
Projecte finançador
GEOMETRÍA DE VARIEDADES ALGEBRAICAS Y APLICACIONES
Geometria de varietats i aplicacions
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/11986 Obrir en finestra nova
URL
http://publicacions.iec.cat/repository/pdf/00000121%5C00000045.pdf Obrir en finestra nova
Resum
En els darrers anys, una nova aproximació a la reconstrucció filogenètica basada en tècniques provinents de l’àlgebra s’ha estat consolidant. Fixat un model evolutiu per a un conjunt donat d’espècies, els invariants són relacions algebraiques satisfetes per les distribucions teòriques de nucleòtids d’aquestes espècies. En aquest article s’exposa com es poden fer servir els invariants per implementar algoritmes de reconstrucció filogenètica i s’explica com l’eficiència ...
Citació
Fernández, J. Invariants, una aproximació a la filogenètica des de l'àlgebra. "Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques", 2010, vol. 25, núm. 2, p. 145-169.
Grup de recerca
GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Participants

Arxius