Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

The Maximum degree of series-parallel graphs

Autor
Drmota, M.; Gimenez, O.; Noy, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Combinatorics probability and computing
Data de publicació
2011-07
Volum
20
Número
4
Pàgina inicial
529
Pàgina final
570
DOI
https://doi.org/10.1017/S0963548311000198 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/13125 Obrir en finestra nova
URL
http://www.dmg.tuwien.ac.at/drmota/MaxDegree.pdf Obrir en finestra nova
Resum
We prove that the maximum degree Δn of a random series-parallel graph with n vertices satisfies Δn/ log n → c in probability, and EΔn ∼ c log n for a computable constant c > 0. The same kind of result holds for 2-connected series-parallel graphs, for outerplanar graphs, and for 2-connected outerplanar graphs.
Citació
Drmota, M.; Gimenez, O.; Noy, M. The Maximum degree of series-parallel graphs. "Combinatorics probability and computing", Juliol 2011, vol. 20, núm. 4, p. 529-570.
Grup de recerca
ALBCOM - Algorismia, Bioinformàtica, Complexitat i Mètodes Formals
GAPCOMB - Geometric, Algebraic and Probabilistic Combinatorics

Participants