Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On the ordinal equivalence of the Johnston, Banzhaf and Shapley power indices

Autor
Freixas, J.; Marciniak, D.; Pons, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
European journal of operational research
Data de publicació
2011
Volum
216
Número
2
Pàgina inicial
367
Pàgina final
375
DOI
https://doi.org/10.1016/j.ejor.2011.07.028 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
2009 SGR 1029-Grup de recerca de teoria de jocs (L-00411)
Teoría de juegos y sistemas de decisión colectiva con aplicaciones tecnológicas, económicas, políticas y sociológicas
URL
http://cataleg.upc.edu/record=b1242598~S1*cat Obrir en finestra nova
Paraules clau
Complete simple games, Decision support systems, Game theory, Ordinal equivalence, Power indices, Simple games
Grup de recerca
GRTJ - Grup de Recerca en Teoria de Jocs

Participants