Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Isolating integrals for centroid orbits in stellar system models

Autor
Juan, J.; Cubarsi, R.; Sanz, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Astrophysics and space science
Data de publicació
1990-08
Volum
170
Número
0
Pàgina inicial
343
Pàgina final
346
DOI
https://doi.org/10.1007/BF00652690 Obrir en finestra nova
Repositori
http://link.springer.com/article/10.1007%2FBF00652690 Obrir en finestra nova
URL
http://link.springer.com Obrir en finestra nova
Resum
In this paper we present two solutions for isolating integrals of the centroid motion in a non-stationary stellar system under the ellipsoidal hypothesis with point-axial symmetry.
Grup de recerca
GAGE - Grup d'Astronomia i Geomatica

Participants