Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Equilibrated patch recovery error estimates: simple and accurate upper bounds of the error

Autor
Diez, P.; Rodenas, J.; Zienkiewicz, O.C
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
International journal for numerical methods in engineering
Data de publicació
2007-03
Volum
69
Número
10
Pàgina inicial
2075
Pàgina final
2098
DOI
https://doi.org/10.1002/nme.1837 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/8167 Obrir en finestra nova
URL
http://www3.interscience.wiley.com/cgi-bin/fulltext/112751914/PDFSTART?CRETRY=1&SRETRY=0 Obrir en finestra nova
Resum
This is the pre-peer reviewed version of the following article: Díez, P.; Rodenas, J.J.; Zienkiewicz, O.C. Equilibrated patch recovery error estimates: simple and accurate upper bounds of the error. "International journal for numerical methods in engineering", Març 2007, vol. 69, núm. 10, p. 2075-2098., which has been published in final form at http://www3.interscience.wiley.com/journal/112751914/abstract This paper introduces a new recovery-type error estimator ensuring local equilibrium and...
Citació
Díez, P.; Rodenas, J.J.; Zienkiewicz, O.C. Equilibrated patch recovery error estimates: simple and accurate upper bounds of the error. "International journal for numerical methods in engineering", Març 2007, vol. 69, núm. 10, p. 2075-2098.
Grup de recerca
LACÀN - Mètodes Numèrics en Ciències Aplicades i Enginyeria

Participants

  • Diez, Pedro  (autor)
  • Rodenas, J J  (autor)
  • Zienkiewicz, Olgierd Cecil  (autor)

Arxius