Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On a geometric combinatorial problem

Autor
Recasens, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Discrete mathematics
Data de publicació
1998-09
Volum
184
Número
1-3
Pàgina inicial
273
Pàgina final
279
DOI
https://doi.org/10.1016/S0012-365X(97)00198-2 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/19241 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/journal/0012365X Obrir en finestra nova
Resum
The study of the betweenness relations defined by metrics leads to a geometric problem that yields an upper bound to Turán's number T(n,5,3).
Citació
Recasens, J. On a geometric combinatorial problem. "Discrete mathematics", Setembre 1998, vol. 184, núm. 1-3, p. 273-279.
Grup de recerca
FIA - Modelització Matemàtica Funcional i Aplicacions

Participants