Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On preservation under homomorphisms and unions of conjunctive queries

Autor
Atserias, A.; Dawar, A.; Kolaitis, Ph. G.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of the ACM
Data de publicació
2006-03
Volum
53
Número
2
Pàgina inicial
208
Pàgina final
237
DOI
https://doi.org/10.1145/1131342.1131344 Obrir en finestra nova
Paraules clau
Conjunctive Queries, Datalog, Finite Model Theory, First-order Logic, Graph Minors, Homomorphisms, Infinitary Logic, Preservation
Grup de recerca
ALBCOM - Algorismia, Bioinformàtica, Complexitat i Mètodes Formals

Participants

  • Atserias, Albert  (autor)
  • Dawar, Anuj  (autor)
  • Kolaitis, Phokion G.  (autor)