Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Dalfo Simo, Cristina

Total activitats: 114
Àrees d'expertesa
Teoria de grafs, Teoria espectral de grafs
Doctorat
Doctor UPC
Grup de recerca
COMBGRAF - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions
Departament
Departament de Matemàtiques
Correu electrònic
cristina.dalfoupc.edu
Dades de contacte
Directori de la UPC Obrir en finestra nova
Orcid
0000-0002-8438-9353 Obrir en finestra nova
Completa les teves dades

Producció científica

1 a 50 de 114 resultats
 
  • A note on the order of iterated line digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    Journal of graph theory
    Vol. 85, num. 2, p. 395-399
    DOI: 10.1002/jgt.22068
    Data de publicació: 2017-06
    Article en revista
  • From subKautz digraphs to cyclic Kautz digraphs

     Dalfo, C.
    Data: 2017
    Document cientificotècnic
  • Iterated line digraphs are asymptotically dense

     Dalfo, C.
    Linear algebra and its applications
    Vol. 529, p. 391-396
    DOI: 10.1016/j.laa.2017.04.036
    Data de publicació: 2017
    Article en revista
  • Sequence mixed graphs  Accés obert

     Dalfo, C.; Fiol, M.; López, N.
    Discrete applied mathematics
    Vol. 219, p. 110-116
    DOI: 10.1016/j.dam.2016.10.030
    Data de publicació: 2016-12
    Article en revista
    Accés al text complet
  • An improved Moore bound for mixed graphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.; López, N.
    International Workshop on Combinatorial and Computational Aspects of Optimization, Topology and Algebra
    p. 12-13
    Data de presentació: 2016-11-29
    Presentació treball a congrés
  • On quotient digraphs and voltage digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.; Miller, M.; Ryan, J.
    Distance in graphs 2016. A conference to celebrate the life and work of Mirka Miller
    Data de presentació: 2016-07-20
    Presentació treball a congrés
  • On voltage digraphs and line digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.; Miller, M.; Ryan, J.
    Distance in graphs 2016. A conference to celebrate the life and work of Mirka Miller
    Data de presentació: 2016-07-20
    Presentació treball a congrés
  • On the order of iterated line digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    International Workshop on Optimal Network Topologies
    p. 20
    Data de presentació: 2016-07-14
    Presentació treball a congrés
  • Cospectral digraphs from locally line digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    Linear algebra and its applications
    Vol. 500, p. 52-62
    DOI: 10.1016/j.laa.2016.03.014
    Data de publicació: 2016-07-01
    Article en revista
  • On cospectral digraphs from locally line digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    GraphMasters Workshop
    Data de presentació: 2016-01-30
    Presentació treball a congrés
  • Deterministic hierarchical networks

     Barriere, E.; Comellas, F.; Dalfo, C.; Fiol, M.
    Journal of physics A. Mathematical and theoretical
    Vol. 49, num. 22, p. 1-19
    DOI: 10.1088/1751-8113/49/22/225202
    Data de publicació: 2016
    Article en revista
  • On quotient digraphs and voltage digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.; Miller, M.; Ryan, J.
    Data: 2016
    Document cientificotècnic
  • The degree/diameter problem in maximal planar bipartite graphs  Accés obert

     Dalfo, C.; Huemer, C.; Salas, J.
    Electronic journal of combinatorics
    Vol. 23, num. 1, p. 1-23
    Data de publicació: 2016
    Article en revista
    Accés al text complet
  • The diameter of cyclic Kautz digraphs

     Böhmová, K.; Dalfo, C.; Huemer, C.
    Electronic notes in discrete mathematics
    Vol. 49, p. 323-330
    DOI: 10.1016/j.endm.2015.06.044
    Data de publicació: 2015-11-12
    Article en revista
  • The diameter of cyclic Kautz digraphs

     Böhmová, K.; Dalfo, C.; Huemer, C.
    European Conference on Combinatorics, Graph Theory and Applications
    Data de presentació: 2015-09-04
    Presentació treball a congrés
  • Tecnicas de optimizacion en teoria de grafos, grupos y combinatoria. aplicaciones a redes, algoritmos y protocolos de comunicacion.

     Fiol, M.; Balbuena, C.; Comellas, F.; Fàbrega, J.; Zaragoza, M.; Pelayo, I. M.; Martí-Farré, J.; Marcote, F.; Caceres, J.; Dalfo, C.; López, S.C.; Tramuns, E.; Perez, S.; Muñoz, X.; Aguilo, F.; Aroca, J.; González, A.; Moreno, R.; Sau, I.; Valenzuela, J.; Abajo, E.; Llado, A.; Luz Puertas, M.; García, P.; Lozano, A.; Barriere, E.; Diánez, A.; Garijo, D.
    Projecte R+D+I competitiu
  • On cyclic Kautz digraphs  Accés obert

     Böhmová, K.; Dalfo, C.; Huemer, C.
    Data: 2015
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • On middle cube graphs  Accés obert

     Dalfo, C.; Fiol, M.; Mitjana, M.
    Electronic Journal of Graph Theory and Applications
    Vol. 3, num. 2, p. 133-145
    DOI: 10.5614/ejgta.2015.3.2.3
    Data de publicació: 2015
    Article en revista
    Accés al text complet
  • The diameter of cyclic Kauts digraphs

     Böhmová, K.; Dalfo, C.; Huemer, C.
    GraphMasters Workshop
    Data de presentació: 2014-11-01
    Presentació treball a congrés
  • The degree-diameter problem in maximal bipartite planar graphs  Accés obert

     Dalfo, C.; Huemer, C.; Salas, J.
    Jornadas de Matemática Discreta y Algorítmica - Discrete Mathematics Days
    p. 271-279
    Data de presentació: 2014-07
    Presentació treball a congrés
    Accés al text complet
  • The degree diameter problem in maximal bipartite planar graphs

     Dalfo, C.; Huemer, C.; Salas, J.
    GraphMasters Workshop
    Data de presentació: 2014-07
    Presentació treball a congrés
  • The degree/diameter problem in maximal planar bipartite graphs

     Dalfo, C.; Huemer, C.; Salas, J.
    International Workshop on Optimal Network Topologies
    p. 1
    Data de presentació: 2014-07
    Presentació treball a congrés
  • The (Delta,D) and (Delta,N) problems in double-step digraphs with unilateral distance

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    Electronic Journal of Graph Theory and Applications
    Vol. 2, num. 1, p. 1-17
    Data de publicació: 2014
    Article en revista
  • The degree/diameter problem in maximal planar bipartite graphs  Accés obert

     Dalfo, C.; Huemer, C.; Salas, J.
    Electronic notes in discrete mathematics
    Vol. 46, p. 73-80
    Data de publicació: 2014
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Corrigendum to "Algebraic characterizations of regularity properties in bipartite graphs" Eur. J. Combin. 34 (2013) 1223-1231  Accés obert

     Abiad, A.; Dalfo, C.; Fiol, M.
    European journal of combinatorics
    Vol. 38, p. 130-132
    Data de publicació: 2014
    Article en revista
    Accés al text complet
  • The (¿,D) and (¿,N) problems for New Amsterdam and Manhattan digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    AKCE International Journal of Graphs and Combinatorics
    Vol. 10, num. 3, p. 273-283
    Data de publicació: 2013-10
    Article en revista
  • The (Delta,D) and (Delta,N) problems in double-step digraphs with unilateral diameter  Accés obert

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    European Conference on Combinatorics, Graph Theory and Applications
    p. 91-96
    Data de presentació: 2013-09-09
    Presentació treball a congrés
    Accés al text complet
  • On some spectral and quasi-spectral characterizations of distance-regular graphs

     Abiad, A.; Van Dam, E.; Dalfo, C.; Fiol, M.
    GraphMasters Workshop
    p. 7
    Data de presentació: 2013-06-26
    Presentació treball a congrés
  • The (Delta,D) and (Delta,N) problems in double-steps digraphs with unilateral distance

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    GraphMasters Workshop
    p. 11
    Data de presentació: 2013-06-26
    Presentació treball a congrés
  • Algebraic characterizations of regularity properties in bipartite graphs

     Abiad, A.; Dalfo, C.; Fiol, M.
    European journal of combinatorics
    Vol. 34, num. 8, p. 1223-1231
    DOI: 10.1016/j.ejc.2013.05.006
    Data de publicació: 2013
    Article en revista
  • Edge-distance-regular graphs are distance-regular

     Cámara, M.; Dalfo, C.; Delorme, C.; Fiol, M.; Suzuki, H.
    Journal of combinatorial theory. Series A
    Vol. 120, num. 5, p. 1057-1067
    DOI: 10.1016/j.jcta.2013.02.006
    Data de publicació: 2013
    Article en revista
  • The Manhattan product of digraphs  Accés obert

     Comellas, F.; Dalfo, C.; Fiol, M.
    Electronic Journal of Graph Theory and Applications
    Vol. 1, num. 1, p. 11-27
    Data de publicació: 2013
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Moments in graphs  Accés obert

     Dalfo, C.; Fiol, M.; Garriga, E.
    Discrete applied mathematics
    Vol. 161, num. 6, p. 768-777
    DOI: 10.1016/j.dam.2012.10.024
    Data de publicació: 2013
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Edge-distance regular graphs are distance regular

     Camara, M.; Dalfo, C.; Delorme, C.; Fiol, M.; Suzuki, H.
    ICTP-IPM Workshop and Conference in Combinatorics and Graph Theory
    Data de presentació: 2012-09-10
    Presentació treball a congrés
  • New results on (Delta,D) and (Delta,N) problems for some double-step digraphs

     Dalfo, C.; Fiol, M.
    International Workshop on Optimal Network Topologies
    p. 26
    Data de presentació: 2012-07-27
    Presentació treball a congrés
  • Characterizing distance-regular graphs that are edge-distance-regular

     Camara, M.; Dalfo, C.; Fiol, M.
    ESF Research Conferences
    Data de presentació: 2012-06
    Presentació treball a congrés
  • Optimización y problemas extremales en teoria de grafos y combinatoria. Aplicacions a les redes de comunicación

     Fiol, M.; Aguilo, F.; Abiad, A.; Andrés, J.; Barriere, E.; Camara, M.; Ball, S.; Comellas, F.; Dalfo, C.; Fàbrega, J.; Gomez, J.; Llado, A.; López, S.C.; Miralles, A.; Mitjana, M.; Muñoz, X.; Pelayo, I. M.; Garriga, E.; Perez, S.; Rius, M.; Serra, O.; Vena, L.; Vilaltella Castanyer, Joan; Zaragoza, M.; Espona, M.; Sau, I.; Montejano, A.; Perarnau-Llobet, G.; Moragas, J.; Vena , L.; Andres, J.; Martí-Farré, J.; Aroca, J.; Lozano, A.
    Projecte R+D+I competitiu
  • WORKSHOP ON GRAPH SPECTRA APPLICATIONS IN COMPUTER SCIENCE

     Comellas, F.; Stevanovic, D.; Fàbrega, J.; Mitjana, M.; Dalfo, C.
    Projecte R+D+I competitiu
  • A differential approach for bounding the index of graphs under perturbations  Accés obert

     Dalfo, C.; Fiol, M.; Garriga, E.
    Electronic journal of combinatorics
    Vol. 18, num. 1, p. 1-13
    Data de publicació: 2011-09-02
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Edge-distance-regular graphs

     Camara, M.; Dalfo, C.; Fàbrega, J.; Fiol, M.; Garriga, E.
    European Conference on Combinatorics, Graph Theory and Applications
    Data de presentació: 2011-08-31
    Presentació treball a congrés
  • Edge-distance-regularity

     Camara, M.; Dalfo, C.; Fàbrega, J.; Fiol, M.; Garriga, E.
    International Workshop on Network Topologies
    Data de presentació: 2011-07-14
    Presentació treball a congrés
  • A new differencial approach to bound the spectral radius of graphs under perturbations

     Dalfo, C.; Fiol, M.; Garriga, E.
    Slovenian International Conference on Graph Theory
    p. 92
    Data de presentació: 2011-06-21
    Presentació treball a congrés
  • Edge-distance-regular graphs  Accés obert

     Camara, M.; Dalfo, C.; Fàbrega, J.; Fiol, M.; Garriga, E.
    Data: 2011-03-11
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Edge-distance-regular graphs

     Camara, M.; Dalfo, C.; Fàbrega, J.; Fiol, M.; Garriga, E.
    Journal of combinatorial theory. Series A
    Vol. 118, num. 7, p. 2071-2091
    DOI: 10.1016/j.jcta.2011.04.011
    Data de publicació: 2011
    Article en revista
  • Dual concepts of almost distance-regularity and the spectral excess theorem

     Dalfo, C.; van Dam, E.; Fiol, M.; Garriga, E.
    Discrete mathematics
    Vol. 32, num. 17, p. 2730-2734
    DOI: 10.1016/j.disc.2012.03.003
    Data de publicació: 2011
    Article en revista
  • Edge distance-regular graphs  Accés obert

     Camara, M.; Dalfo, C.; Fàbrega, J.; Fiol, M.; Garriga, E.
    Electronic notes in discrete mathematics
    Vol. 38, p. 221-226
    Data de publicació: 2011
    Article en revista
    Accés al text complet
  • On perturbations of almost distance-regular graphs

     Dalfo, C.; van Dam, E.; Fiol, M.
    Linear algebra and its applications
    Vol. 435, num. 10, p. 2626-2638
    DOI: 10.1016/j.laa.2011.05.004
    Data de publicació: 2011
    Article en revista
  • Characterizing (l, m)-walk-regular graphs  Accés obert

     Dalfo, C.; Fiol, M.; Garriga, E.
    Linear algebra and its applications
    Vol. 433, num. 11-12, p. 1821-1826
    DOI: 10.1016/j.laa.2010.06.042
    Data de publicació: 2010-12-30
    Article en revista
    Accés al text complet
  • A taste of duality in almost distance-regularity

     Fiol, M.; Dalfo, C.; van Dam, E.; Garriga, E.
    Trobada Matemàtica Catalano-Sueca
    p. 15-16
    Data de presentació: 2010-09-17
    Presentació treball a congrés