Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Total activitats: 857
Tipus
Grup de recerca
Tipus de grup
Grup de recerca UPC
Acrònim
GEOMVAP
Adreça
Diagonal, 647 Obrir en finestra nova
Localitat
08028 Barcelona
Objectius
L'objectiu general del grup és estudiar propietats d'estructures matemàtiques de tipus geomètric, com ara varietats algebraiques, simplèctiques, diferencials, etc., i es pretén fer des de diferents punts de vista (global, local, dinàmic, de cara a les aplicacions) i usant diferents tècniques (geomètriques, algebraiques, topològiques, aritmètiques, diferencials i computacionals). Membres del grup treballen dintre d'equips pluridisciplinars i en línies de recerca transversals, com són les aplicacions a la biologia, la robòtica i la física.
Paraules clau
Varietat (algebraica, Simplèctica, Diferencial, Topològica), Fibració, Fibrat vectorial, Problema de Galois invers, Singularitats (de varietats, D'accions), Ideal, Anell, D-mòdul, Grup categòric, Estructures superiors, Simetries i accions, Teoria de camps, Mecànica, Control, Aplicacions (Genòmica i Filogenètica, Robòtica, Ciència de materials, Física)
Enllaç/os d'interès
http://geomap.upc.edu/en Obrir en finestra nova
Completa aquestes dades (només responsables)

Producció científica

1 a 50 de 857 resultats
 
  • Local equations for equivariant evolutionary models

     Casanellas, M.; Fernández-Sánchez, J.; Michalek, M.
    Advances in mathematics
    Vol. 315, p. 285-323
    DOI: 10.1016/j.aim.2017.05.003
    Data de publicació: 2017-07-31
    Article en revista
  • Desingularizing b^m-symplectic structures

     Miranda, E.; Guillemin, V.; Weitsman, J.
    International mathematics research notices
    DOI: 10.1093/imrn/rnx126
    Data de publicació: 2017-06-28
    Article en revista
  • On Noether's rationality problem for cyclic groups over Q

     Plans, B.
    Proceedings of the American Mathematical Society
    Vol. 145, num. 6, p. 2407-2409
    DOI: 10.1090/proc/13438
    Data de publicació: 2017-06-01
    Article en revista
  • New algebraic conditions for the identification of the relative position of two coplanar ellipses

     Alberich, M.; Elizalde, B.; Thomas, F.
    Computer aided geometric design
    Vol. 54, p. 35-48
    DOI: 10.1016/j.cagd.2017.03.013
    Data de publicació: 2017-05-01
    Article en revista
  • Weakly Hamilltonian actions  Accés obert

     MARTINEZ, D.; Miranda, E.
    Journal of geometry and physics
    Vol. 115, p. 131-138
    DOI: 10.1016/j.geomphys.2016.04.022
    Data de publicació: 2017-05
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Phylogenetic mixtures and linear invariants for evolutionary models with non-uniform stationary distribution

     Casanellas, M.; Steel, M.
    Algebraic Statistics
    Data de presentació: 2017-04-18
    Presentació treball a congrés
  • ICREA Acadèmia

     Miranda, E.
    Premi o reconeixement
  • Poincare series of multiplier ideals in two-dimensional local rings with rational singularities

     Alberich, M.; Alvarez, J.; Dachs, F.; González-Alonso, V.
    Advances in mathematics
    Vol. 304, p. 769-792
    Data de publicació: 2017-01-02
    Article en revista
  • Geometry and dynamics of integrable systems

     Bolsinov, A.; Morales, J.; Tien Zung, N.
    Data de publicació: 2017
    Llibre
    Imatge
  • ICREA ACADEMIA 2016-05

     Miranda, E.
    Projecte R+D+I competitiu
  • Rigidity of infinitesimal momentum maps  Accés obert

     Miranda, E.; Esposito, C.
    Israel journal of mathematics
    Vol. 219, num. 2, p. 757-781
    DOI: 10.1007/s11856-017-1497-8
    Data de publicació: 2017
    Article en revista
    Accés al text complet
  • An invitation to singular symplectic geometry

     Miranda, E.; Delshams, A.; Planas, A.; Oms, C.; Dempsey, R.
    Data: 2017
    Document cientificotècnic
  • Geometric quantization of semitoric systems and almost toric manifolds

     Miranda, E.; Presas, F.; Solha, R.
    Data: 2017
    Document cientificotècnic
  • An invitation to singular symplectic geometry

     Miranda, E.
    Encuentro conjunto RSME-SMM
    p. 62
    Presentació treball a congrés
  • Singular symplectic geometries in interaction

     Miranda, E.
    Women in Geometry and Topology
    p. 1
    Data de presentació: 2017
    Presentació treball a congrés
  • Singuliar symplectic structures in interaction

     Miranda, E.
    Pure and Applied Differential Geometry
    p. 5
    Data de presentació: 2017
    Presentació treball a congrés
  • Integrable systems on b-symplectic manifolds

     Kiesenhofer, A.
    Departament de Matemàtiques, Universitat Politècnica de Catalunya
    Tesi doctoral
  • Sullivan minimal models of operad algebras  Accés obert

     Roig, A.; Cirici, J.
    Data: 2016-12-12
    Document cientificotècnic
  • Examples of integrable and non-integrable systems on singular symplectic manifolds  Accés obert

     Delshams, A.; Miranda, E.; Kiesenhofer, A.
    Data: 2016-12
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Decomposition spaces in combinatorics

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Data: 2016-12
    Document cientificotècnic
  • Desingularizing bm-symplectic structures

     Miranda, E.
    MIT Geometry & Topology Seminar
    p. 1
    Data de presentació: 2016-12
    Presentació treball a congrés
  • An invitation to B-symplectic Geometry

     Miranda, E.
    AG Mathematische Physik
    p. 1-
    Data de presentació: 2016-12
    Presentació treball a congrés
  • Deblogging bm-Symplectic manifolds : Going to infinity and coming back

     Miranda, E.
    Nantes-Orsay Seminar on symplectic and contact geometry
    p. 1
    Data de presentació: 2016-12
    Presentació treball a congrés
  • Géométrie et dynamique des structures b^m-symplectiques

     Miranda, E.
    Séminaire Géométrie Topologie Dynamique
    p. 1
    Data de presentació: 2016-12
    Presentació treball a congrés
  • An invitation to b-symplectic geometry

     Miranda, E.
    Séminaire de Géométrie Hamiltonienne
    p. 1
    Data de presentació: 2016-11
    Presentació treball a congrés
  • On the representations of 2-groups in Baez-Crans 2-vector spaces

     B. A. Heredia; Elgueta, J.
    Theory and applications of categories
    Vol. 31, num. 32, p. 907-927
    Data de publicació: 2016-10-06
    Article en revista
  • PhD Grants. AFR PhD 2016

     Miranda, E.; Oms, C.
    Projecte R+D+I competitiu
  • Simple inflationary quintessential model. II. Power law potentials  Accés obert

     Haro, J.; Amoros, J.; Pan, S.
    Physical review D
    Vol. 94, num. 6
    DOI: 10.1103/PhysRevD.94.064060
    Data de publicació: 2016-09-21
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Möbius inversion and bialgebras from decomposition spaces

     Galvez, M.
    Czech, Slovenian, Austrian, Slovak and Catalan Mathematical Societies joint meeting
    p. 20
    Data de presentació: 2016-09-21
    Presentació treball a congrés
  • Discrepancies between observational data and theoretical forecast in single field slow roll inflation

     Amoros, J.; Haro, J.
    International journal of theoretical physics
    Vol. 55, num. 12, p. 5393-5408
    DOI: 10.1007/s10773-016-3159-8
    Data de publicació: 2016-09-09
    Article en revista
  • Phylogenetic mixtures and linear invariants for equal input models

     Casanellas, M.; Steel, M.
    Journal of mathematical biology
    p. 1-32
    DOI: 10.1007/s00285-016-1055-8
    Data de publicació: 2016-09-07
    Article en revista
  • Newsletter of the European Mathematiical Society

     Miranda, E.
    num. 101
    Col·laboració en revista
  • Cotangent models of integrable systems  Accés obert

     Miranda, E.; Kiesenhofer, A.
    Communications in mathematical physics
    Vol. 350, num. 3, p. 1123-1145
    DOI: 10.1007/s00220-016-2720-x
    Data de publicació: 2016-07-27
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Three Hopf algebras and their common simplicial and categorical background

     Galvez, M.; Kaufmann, R.L.; Tonks, A.
    Data: 2016-07
    Document cientificotècnic
  • Multiplier ideals in two-dimensional local rings with rational singularities  Accés obert

     Dachs, F.
    Universitat Politècnica de Catalunya
    Tesi doctoral
  • Newsletter of the European Mathematical Society

     Miranda, E.
    num. 100
    Col·laboració en revista
  • Surfaces on the Severi line

     Barja, M.; Pardini, R.; Stoppino, L.
    Journal de mathématiques pures et appliquées
    Vol. 105, num. 5, p. 734-743
    DOI: 10.1016/j.matpur.2015.11.012
    Data de publicació: 2016-05-01
    Article en revista
  • Simple inflationary quintessential model  Accés obert

     Haro, J.; Amoros, J.; Pan, S.
    Physical review D
    Vol. 93, num. 8
    DOI: 10.1103/PhysRevD.93.084018
    Data de publicació: 2016-04-12
    Article en revista
    Accés al text complet
  • (1027-488X) Newsletter of the European Mathematical Society

     Miranda, E.
    num. 99
    Col·laboració en revista
  • Weakly hamiltonian actions  Accés obert

     Miranda, E.; MARTINEZ, D.
    DOI: arxiv.org/abs/1602.03542
    Data: 2016-02-12
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Homotopy linear algebra  Accés obert

     Galvez, M.; Kock, J.; Tonks, A.
    Data: 2016-02
    Document cientificotècnic
    Accés al text complet
  • Descent in Lawson homology and morphic cohomology  Accés obert

     Roig, A.
    Universitat Politècnica de Catalunya
    Tesi doctoral
  • Determining plane curve singularities from its polars

     González-Alonso, V.; Alberich, M.
    Advances in mathematics
    Vol. 287, p. 788
    DOI: 10.1016/j.aim.2015.10.011
    Data de publicació: 2016-01-10
    Article en revista
  • Godement resolution and operad sheaf homotopy theory

     Rodríguez González, B.; Roig, A.
    Data: 2016-01-09
    Document cientificotècnic
  • Transformation groups

     Miranda, E.
    Col·laboració en revista
  • Multiplier ideals in two-dimensional local rings with rational singularities

     Alberich, M.; Alvarez, J.; Dachs, F.
    Michigan mathematical journal
    Vol. 65, num. 2, p. 287-320
    DOI: 10.1307/mmj/1465329014
    Data de publicació: 2016
    Article en revista
  • The Berkovits complex and semi-free extensions of koszul algebras

     Galvez, M.; Gorbounov, V.; Shaikh, Z.; Tonks, A.
    Annales de la faculté des sciences de Toulouse
    Vol. 25, num. 2-3, p. 363-384
    DOI: 10.5802/afst.1497
    Data de publicació: 2016
    Article en revista