Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

  • Creixell Robert, Francesc
    (fins 2010-08-31)
  • Guitart Morales, Xavier
    (fins 2013-08-31)
  • Molina Blanco, Santiago
    (fins 2014-12-31)
  • Segura Velez, Anatoli
    (fins 2006-02-27)
  • Torres Martin, Maria Eugenia
    (fins 2006-08-31)
  • Tramuns Figueras, Eulalia
    (fins 2012-03-04)

Producció científica

1 a 50 de 693 resultats
 
  • Fuchsian tessellations and applications

     Alsina, M.; Abardia-Evéquoz, J.
    Journées Arithmétiques
    p. 22-
    Data de presentació: 2017-07-03
    Presentació treball a congrés
  • Functions and differentials on the non-split Cartan modular curve of level 11  Accés obert

     Fernandez, J.; Gonzalez, J.
    Mathematics of computation
    Vol. 86, num. 303, p. 437-454
    DOI: 10.1090/mcom/3109
    Data de publicació: 2017-01-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Constraints on the automorphism group of a curve  Accés obert

     Gonzalez, J.
    Journal de théorie des nombres de Bordeaux
    Vol. 29, num. 2, p. 535-548
    DOI: 10.5802/jtnb.990
    Data de publicació: 2017-01-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Stark-Heegner points and p-adic L-functions  Accés obert

    Universitat Politècnica de Catalunya
    Tesi doctoral
    Accés al text complet
  • Ciencia en Accion XVII

     Alsina, M.
    Premi o reconeixement
  • Projecte 7demates - 2

     Alsina, M.
    Projecte R+D+I no competitiu
  • Gross–Stark units and p-adic iterated integrals attached to modular forms of weight one

     Darmon, H.; Lauder, A.; Rotger, V.
    Annales mathématiques du Québec
    Vol. 40, num. 2, p. 325-354
    DOI: 10.1007/s40316-015-0042-6
    Data de publicació: 2016-08
    Article en revista
  • Automorphism group of split Cartan modular curves  Accés obert

     Gonzalez, J.
    Bulletin of the London Mathematical Society
    Vol. 48, num. 4, p. 628-636
    DOI: 10.1112/blms/bdw019
    Data de publicació: 2016-08-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Some problems of elliptic curves in number theory

     Jimenez, J.
    Ramanujan Mathematical society. Lecture notes series
    Vol. 23, p. 123-135
    Data de publicació: 2016-07-07
    Article en revista
  • Induced Hopf Galois structures

     Crespo, T.; Rio, A.; Vela, M.
    Journal of algebra
    Vol. 457, p. 312-322
    DOI: 10.1016/j.jalgebra.2016.03.012
    Data de publicació: 2016-07-01
    Article en revista
  • El projecte 7demates  Accés obert

     Alsina, M.
    SCM/Notícies
    num. 39, p. 47-49
    Data de publicació: 2016-07
    Article en revista
    Accés al text complet
  • 30 anys del Seminari de Teoria de Nombres de Barcelona, STNB 2016  Accés obert

     Alsina, M.
    SCM/Notícies
    num. 39, p. 45-46
    Data de publicació: 2016-07
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Projecte 7demates

     Alsina, M.
    Projecte R+D+I no competitiu
  • Corrigendum to "The Hopf Galois property in subfield lattices''

     Crespo, T.; Rio, A.; Vela, M.
    Communications in algebra
    Vol. 44, num. 7, p. 3191
    DOI: 10.1080/00927872.2016.1159834
    Data de publicació: 2016-06-01
    Article en revista
  • Hyperbolic geometry meets Coding theory: constellations and codes associated to Fuchsian groups

     Alsina, M.
    Budapesti Müszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. Geometria Tanszek. Szemináriumok
    Data de presentació: 2016-05-10
    Presentació treball a congrés
  • On centers of hyperbolic tessellations and their applications

     Alsina, M.
    Network Coding and Designs
    p. 18-19
    Data de presentació: 2016-04-06
    Presentació treball a congrés
  • La conjetura de Birch y Swinnerton-Dyer

     Rotger, V.; Lario, J.-C.; Alsina, M.; Jimenez, J.; Guitart, X.; Molina, S.; Bertolini, M.; Darmon, H.; de Vera, C.; Castellà, F.
    Projecte R+D+I competitiu
  • Técnicas computacionales en teoría de números

     Guàrdia, J.; Quer, J.; Gonzalez, J.; Rio, A.; Gómez, M.; Fernandez, J.; Plans, B.; Vela, M.; Masdeu, M.
    Projecte R+D+I competitiu
  • The Hopf Galois property in subfield lattices  Accés obert

     Crespo, T.; Rio, A.; Vela, M.
    Communications in algebra
    Vol. 44, num. 1, p. 336-353
    DOI: 10.1080/00927872.2014.982809
    Data de publicació: 2016-01-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Fuchsian codes with arbitrarily high code rates

     Blanco, I.; Hollanti, C.; Alsina, M.; Remón, D.
    Journal of pure and applied algebra
    Vol. 220, num. 1, p. 180-196
    DOI: 10.1016/j.jpaa.2015.06.005
    Data de publicació: 2016-01-01
    Article en revista
  • On the Galois correspondence theorem in separable Hopf Galois theory  Accés obert

     Crespo, T.; Rio, A.; Vela, M.
    Publicacions matemàtiques
    Vol. 60, num. 1, p. 221-234
    DOI: 10.5565/PUBLMAT_60116_08
    Data de publicació: 2016-01
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Frobenius distribution for quotients of Fermat curves of prime exponent  Accés obert

     Fité, F.; Gonzalez, J.; Lario, J.-C.
    Canadian journal of mathematics. Journal canadien de mathématiques
    num. 68, p. 361-394
    DOI: 10.4153/CJM-2015-028-x
    Data de publicació: 2016
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Nuno Freitas, premi José Luis Rubio de Francia de la RSME  Accés obert

     Alsina, M.
    SCM/Notícies
    num. 38, p. 83-
    Data de publicació: 2015-12
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Pilar Bayer, medalla d'honor 2015 de la Xarxa Vives  Accés obert

     Alsina, M.
    SCM/Notícies
    num. 38, p. 17-18
    Data de publicació: 2015-12
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Modular forms with large coefficient fields via congruences  Accés obert

     Dieulefait, L.; Jimenez, J.; Ribet, K.
    Research in number theory
    Vol. 1, num. 2, p. 1-14
    DOI: 10.1007/s40993-015-0003-9
    Data de publicació: 2015-12
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Dyadic exercices for octahedral extensions

     Bayer, P.; Rio, A.
    Data de publicació: 2015-12
    Capítol de llibre
  • Overconvergent generalised eigenforms of weight one and class fields of real quadratic fields

     Darmon, H.; Lauder, A.; Rotger, V.
    Advances in mathematics
    Vol. 283, p. 130-142
    DOI: 10.1016/j.aim.2015.07.007
    Data de publicació: 2015-10-01
    Article en revista
  • Centering nonlinear fuchsian codes

     Alsina, M.
    International Eurasian Conference on Mathematical Sciences and Applications
    p. 42-
    Data de presentació: 2015-09-02
    Presentació treball a congrés
  • From Galois to Hopf Galois: theory and practice  Accés obert

     Crespo, T.; Rio, A.; Vela, M.
    Contemporary mathematics
    Vol. 649, p. 29-46
    DOI: 10.1090/conm/649/13018
    Data de publicació: 2015-09
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Ciencia en Acción 2015

     Alsina, M.
    Premi o reconeixement
  • Familias Hopf Galois separables

     Crespo, T.; Rio, A.; Vela, M.
    Jornadas de Teoría de Números
    Data de presentació: 2015-07-02
    Presentació treball a congrés
  • International journal of number theory

     Guàrdia, J.
    Col·laboració en revista
  • Entrevista a Nuno Freitas, Premio José Luis Rubio de Francia 2014  Accés obert

     Alsina, M.
    La Gaceta de la Real Sociedad Matemática Española
    Vol. 18, num. 3, p. 469-476
    Data de publicació: 2015
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Algorithms for chow-heegner points via iterated integrals

     Darmon, H.; Daub, M.; Lichtenstein, S.; Rotger, V.
    Mathematics of computation
    Vol. 84, num. 295, p. 2505-2547
    Data de publicació: 2015
    Article en revista
  • Genetics of polynomials over local fields  Accés obert

     Guàrdia, J.; Nart, E.
    Contemporary mathematics
    Vol. 637, p. 207-241
    DOI: 10.1090/conm/637
    Data de publicació: 2015
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Residual ideals of MacLane valuations  Accés obert

     Fernandez, J.; Guàrdia, J.; Montes, J.; Nart, E.
    Journal of algebra
    Vol. 427, p. 30-75
    DOI: 10.1016/j.jalgebra.2014.12.022
    Data de publicació: 2015
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Higher Newton polygons and integral bases  Accés obert

     Guàrdia, J.; Montes, J.; Nart, E.
    Journal of number theory
    Vol. 147, p. 549-589
    DOI: 10.1016/j.jnt.2014.07.027
    Data de publicació: 2015
    Article en revista
    Accés al text complet
  • The kernel of Ribet’s isogeny for genus three Shimura curves  Accés obert

     Molina, S.; Gonzalez, J.
    Journal of the Mathematical Society of Japan
    Vol. 68, num. 2, p. 609-635
    DOI: 10.2969/jmsj/06820609
    Data de publicació: 2015
    Article en revista
    Accés al text complet
  • Beilinson-Flach elements and Euler systems I: syntomic regulators and p-adic Rankin L-series  Accés obert

     Bertolini, M.; Darmon, H.; Rotger, V.
    Journal of algebraic geometry
    Vol. 24, num. 2, p. 355-378
    Data de publicació: 2015
    Article en revista
    Accés al text complet