Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Transversality of homoclinic orbits to hyperbolic equilibria in a Hamiltonian system, via the Hamilton-Jacobi equation

Autor
Delshams, A.; Gutiérrez, P.; Pacha, Juan R
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Physica. D, Nonlinear phenomena
Data de publicació
2013-01-15
Volum
243
Número
1
Pàgina inicial
64
Pàgina final
85
DOI
https://doi.org/10.1016/j.physd.2012.09.009 Obrir en finestra nova
Paraules clau
Hamilton-Jacobi equation, Hyperbolic equilibria, Melnikov integrals, Riccati equations, Splitting of separatrices, Transverse homoclinic orbits
Grup de recerca
SD - Sistemes Dinàmics de la UPC