Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On poisson-stopped-sums that are mixed poisson

Autor
Valero, J.; Perez-Casany, M.; Ginebra, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Statistics and probability letters
Data de publicació
2013
Volum
83
Número
8
Pàgina inicial
1830
Pàgina final
1834
DOI
https://doi.org/10.1016/j.spl.2013.04.009 Obrir en finestra nova
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/19966 Obrir en finestra nova
URL
http://dx.doi.org/10.1016/j.spl.2013.04.009 Obrir en finestra nova
Resum
Maceda (1948) characterized the mixed Poisson distributions that are Poisson-stopped-sum distributions based on the mixing distribution. In an alternative characterization of the same set of distributions here the Poisson-stopped-sum distributions that are mixed Poisson distributions is proved to be the set of Poisson-stopped-sums of either a mixture of zero-truncated Poisson distributions or a zero-modification of it.
Citació
Valero, J.; Pérez-Casany, M.; Ginebra, J. On poisson-stopped-sums that are mixed poisson. "Statistics and probability letters", 2013, vol. 83, núm. 8, p. 1830-1834.
Paraules clau
Poisson mixture, Poisson-stopped-sum distribution, Zero-modified distribution, Zero-truncated distribution
Grup de recerca
ADBD - Anàlisi de Dades Complexes per a les Decisions Empresarials
DAMA-UPC - Data Management Group
GRBIO - Grup de Recerca en Bioestadística i Bioinformàtica

Participants