Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Modular curves of Genus 2

Autor
Gonzalez, E.; Gonzalez, J.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Mathematics of computation
Data de publicació
2003-01
Volum
72
Número
241
Pàgina inicial
397
Pàgina final
418
DOI
https://doi.org/10.1090/S0025-5718-02-01458-8 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Variedades abelianas modulares
Repositori
https://arxiv.org/abs/math/0105232 Obrir en finestra nova
URL
http://www.ams.org/journals/mcom/2003-72-241/S0025-5718-02-01458-8/S0025-5718-02-01458-8.pdf Obrir en finestra nova
Resum
We prove that there are exactly 149 genus two curves C defined over Q such that there exists a nonconstant morphism p : X1(N) ¿ C defined over Q and the jacobian of C is Q-isogenous to the abelian variety Af attached by Shimura to a newform f ¿ S2(G1(N)). We determine the corresponding newforms and present equations for all these curves.
Paraules clau
Hyperelliptic modular curves
Grup de recerca
TN - Grup de Recerca en Teoria de Nombres

Participants