Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Two parametric quasi-cyclic codes as hyperinvariants subspaces

Autor
Garcia-Planas, M.I.; Magret, M. D.; Montoro, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Cybernetics and physics
Data de publicació
2013
Volum
2
Número
2
Pàgina inicial
90
Pàgina final
96
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/20768 Obrir en finestra nova
URL
http://cap.physcon.ru/ Obrir en finestra nova
Resum
It is known the relationship between cyclic codes and invariant subspaces. In this work we present a general- ization considering “generalized” cyclic codes and hy- perinvariant subspaces It is known the relationship between cyclic codes and invariant subspaces. In this work we present a generalization considering “generalized” cyclic codes and hyperinvariant subspaces
Citació
Garcia-Planas, M.I.; Magret, M. D.; Montoro, M. Two parametric quasi-cyclic codes as hyperinvariants subspaces. "Cybernetics and physics", 2013, vol. 2, núm. 2, p. 90-96.
Paraules clau
Cyclic codes, hyperinvariant subspaces., two-parametric quasi cyclic codes
Grup de recerca
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions
SCL-EG - Sistemes de Control Lineals: estudi Geomètric

Arxius