Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Godement resolutions and sheaf homotopy theory

Autor
Rodríguez González, B.; Roig, A.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Collectanea mathematica
Data de publicació
2015-09-01
Volum
66
Número
3
Pàgina inicial
423
Pàgina final
452
DOI
https://doi.org/10.1007/s13348-014-0123-x Obrir en finestra nova
Projecte finançador
ESTRUCTURAS NO ABELIANAS EN GEOMETRIA Y TOPOLOGÍA ALGEBRAICAS
Grup de Recerca en Geometria i Topologia Algebraica
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/24111 Obrir en finestra nova
URL
http://link.springer.com/article/10.1007/s13348-014-0123-x Obrir en finestra nova
Resum
The Godement cosimplicial resolution is available for a wide range of categories of sheaves. In this paper we investigate under which conditions of the Grothendieck site and the category of coefficients it can be used to obtain fibrant models and hence to do sheaf homotopy theory. For instance, for which Grothendieck sites and coefficients we can define sheaf cohomology and derived functors through it The Godement cosimplicial resolution is available for a wide range of categories of sheaves. In...
Citació
Rodríguez González, B.; Roig, A. Godement resolutions and sheaf homotopy theory. "Collectanea mathematica", Setembre 2014, p. 1-30.
Paraules clau
Model categories, cohomology
Grup de recerca
GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Participants