Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Addendum to “Frobenius and Cartier algebras of Stanley–Reisner rings” [J. Algebra 358 (2012) 162–177]

Autor
Alvarez, J.; Yanagawa, K.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of algebra
Data de publicació
2014-09
Volum
415
Pàgina inicial
300
Pàgina final
304
DOI
https://doi.org/10.1016/j.jalgebra.2013.09.006 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Estructura de las resoluciones libres: aspectos efectivos, geométricos y homológicos (MTM2010-20279-C02-01)
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/24996 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S002186931300495X Obrir en finestra nova
Resum
We give a purely combinatorial characterization of complete Stanley–Reisner rings having a principally generated (equivalently, finitely generated) Cartier algebra.
Citació
Alvarez, J.; Yanagawa, K. Addendum to “Frobenius and Cartier algebras of Stanley–Reisner rings” [J. Algebra 358 (2012) 162–177]. "Journal of algebra", Setembre 2014, vol. 415, p. 300-304.
Paraules clau
Cartier algebras, Stanley–Reisner rings
Grup de recerca
GEOMVAP - Geometria de Varietats i Aplicacions

Participants