Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On middle cube graphs

Autor
Dalfo, C.; Fiol, M.; Mitjana, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Electronic Journal of Graph Theory and Applications
Data de publicació
2015
Volum
3
Número
2
Pàgina inicial
133
Pàgina final
145
DOI
https://doi.org/10.5614/ejgta.2015.3.2.3 Obrir en finestra nova
Projecte finançador
Optimización y problemas extremales en teoria de grafos y combinatoria. Aplicacions a les redes de comunicación
Repositori
http://hdl.handle.net/2117/85344 Obrir en finestra nova
URL
http://ejgta.org/index.php/ejgta/ Obrir en finestra nova
Resum
We study a family of graphs related to the $n$-cube. The middle cube graph of parameter k is the subgraph of $Q_{2k-1}$ induced by the set of vertices whose binary representation has either $k-1$ or $k$ number of ones. The middle cube graphs can be obtained from the well-known odd graphs by doubling their vertex set. Here we study some of the properties of the middle cube graphs in the light of the theory of distance-regular graphs. In particular, we completely determine their spectra (eigenvalu...
Citació
Dalfo, C., Fiol, M., Mitjana, M. On middle cube graphs. "Electronic Journal of Graph Theory and Applications", 2015, vol. 3, núm. 2, p. 133-145.
Paraules clau
distance-regular graph, odd graph, spectrum
Grup de recerca
COMBGRAPH - Combinatòria, Teoria de Grafs i Aplicacions
MAPTHE - Anàlisi matricial i Teoria Discreta del Potencial

Participants