Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Some variants of the Chebyshev-Halley family of methods with fifth order of convergence

Autor
Grau, M.; Gutiérrez, José M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
International journal of computer mathematics
Data de publicació
2010-04-01
Volum
87
Número
4
Pàgina inicial
818
Pàgina final
833
DOI
https://doi.org/10.1080/00207160802208358 Obrir en finestra nova
URL
http://dx.doi.org/10.1080/00207160802208358 Obrir en finestra nova
Paraules clau
non-linear equations iterative methods Chebyshev-Halley method order of convergence computational efficiency
Grup de recerca
MMAC - Models Matemàtics aplicats a les ciencies humanes i de la natura

Participants

  • Grau Sanchez, Miguel  (autor)
  • Gutiérrez, José M.  (autor)