Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

School science and mathematics [en lí­nia]

Total activitats: 160
Títol addicional
Wiley Online Library e-journals
ISSN
0036-6803 Obrir en finestra nova
Publicació / Producció
Hoboken, N.J. : John Wiley & Sons, 2006-
Editorial
Wiley
URL
https://onlinelibrary.wiley.com/journal/19498594 Obrir en finestra nova

Producció científica

1 a 50 de 160 resultats
 
  • An application of Cauchy's theorem

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 118, num. 8, p. 396
    DOI: 10.1111/ssm.12308
    Data de publicació: 2018-12
    Article en revista
    Carregant...
  • An inequality involving binomial coefficients

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 118, num. 7, p. 332
    DOI: 10.1111/ssm.12307
    Data de publicació: 2018-11
    Article en revista
    Carregant...
  • A cyclic trigonometric inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 118, num. 6, p. 271
    DOI: 10.1111/ssm.12296
    Data de publicació: 2018-10
    Article en revista
    Carregant...
  • A rational inequality for positive numbers

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 118, num. 5, p. 201
    DOI: 10.1111/ssm.12281
    Data de publicació: 2018-05
    Article en revista
    Carregant...
  • Integral inequality foer convex fucntions

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 118, num. 1-2, p. 70
    DOI: 10.1111/ssm.12263
    Data de publicació: 2018-02
    Article en revista
    Carregant...
  • A sine-cosine inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 117, num. 7-8, p. 352
    DOI: 10.1111/ssm.12253
    Data de publicació: 2017-12
    Article en revista
    Carregant...
  • A new inequality for the triangle

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 117, num. 7-8, p. 350-351
    DOI: 10.1111/ssm.12252
    Data de publicació: 2017-12
    Article en revista
    Carregant...
  • A fourier sum

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 117, num. 6, p. 283
    DOI: 10.1111/ssm.12235
    Data de publicació: 2017-10
    Article en revista
    Carregant...
  • A system of nonlinear equations

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 117, num. 5, p. 224
    DOI: 10.1111/ssm.12227
    Data de publicació: 2017-05
    Article en revista
    Carregant...
  • Roots of an irrational equation

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 117, num. 3-4, p. 169
    DOI: 10.1111/ssm.12219
    Data de publicació: 2017-04
    Article en revista
    Carregant...
  • A Lucas number determinant

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 117, num. 3-4, p. 168
    DOI: 10.1111/ssm.12219
    Data de publicació: 2017-04
    Article en revista
    Carregant...
  • The limit of a complex function

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 117, num. 1-2, p. 88
    DOI: 10.1111/ssm.12207
    Data de publicació: 2017-02
    Article en revista
    Carregant...
  • An irrational infinite sum

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 117, num. 1-2, p. 87
    DOI: 10.1111/ssm.12207
    Data de publicació: 2017-02
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5393: an inequality for a quadrilateral

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 116, num. 3, p. 173
    DOI: 10.1111/ssm.12166
    Data de publicació: 2016-03
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5389: an inequality for a scalene triangle

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 116, num. 2, p. 111
    DOI: 10.1111/ssm.12159
    Data de publicació: 2016-02
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5383

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 116, num. 1, p. 65
    DOI: 10.1111/ssm.12154
    Data de publicació: 2016-01
    Article en revista
    Carregant...
  • [Solution to the problem] 5377[: a metric inequality]  Accés obert

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 8, p. 427
    DOI: 10.1111/ssm.12147
    Data de publicació: 2015-12
    Article en revista
    Carregant...
    Accés al text complet
  • [Solution to the problem] 5371[: a lower bound for a sum of squares]  Accés obert

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 7, p. 377
    DOI: 10.1111/ssm.12141
    Data de publicació: 2015-11
    Article en revista
    Carregant...
    Accés al text complet
  • [Solution to the problem] 5365[: a system of nonlinear equations]  Accés obert

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 6, p. 314
    DOI: 10.1111/ssm.12140
    Data de publicació: 2015-10
    Article en revista
    Carregant...
    Accés al text complet
  • [Problem] 5359: a rational bound for a sum of irrationals  Accés obert

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 5, p. 256
    DOI: 10.1111/ssm.12127
    Data de publicació: 2015-05
    Article en revista
    Carregant...
    Accés al text complet
  • [Solution to the problem] 5359  Accés obert

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 5, p. 256
    DOI: 10.1111/ssm.12127
    Data de publicació: 2015-05
    Article en revista
    Carregant...
    Accés al text complet
  • Problem 5353: new bound for the zeros of a polynomial

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 4, p. 2
    DOI: 10.1111/ssm.12121
    Data de publicació: 2015-04
    Article en revista
    Carregant...
  • [Solution to the problem] 5353  Accés obert

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 4, p. 200
    DOI: 10.1111/ssm.12121
    Data de publicació: 2015-04
    Article en revista
    Carregant...
    Accés al text complet
  • [Solution to the problem] 5347  Accés obert

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 3, p. 151
    DOI: 10.1111/ssm.12140
    Data de publicació: 2015-03
    Article en revista
    Carregant...
    Accés al text complet
  • Problem 5347: an application of Rolle's theorem

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 3, p. 1-2
    Data de publicació: 2015-03
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5334: a sum of products

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 1, p. 51
    Data de publicació: 2015-01
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5317

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 1, p. 7-12
    Data de publicació: 2015-01
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5334

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 115, num. 1, p. 51
    DOI: 10.1111/ssm.12101
    Data de publicació: 2015-01
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5328: on the solutions of a nonlinear equation

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 8, p. 415
    DOI: 10.1111/ssm.12094
    Data de publicació: 2014-12
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5311

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 5, p. 12-13
    Data de publicació: 2014-12
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5323: an elementary inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 7, p. 1
    Data de publicació: 2014-11
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5311: a new cyclic inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 5, p. 1
    Data de publicació: 2014-05
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5293

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 2, p. 1
    Data de publicació: 2014-05
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5305

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 4, p. 1
    Data de publicació: 2014-04
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5287

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 1, p. 1
    Data de publicació: 2014-04
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5305: an integer-fractional parts inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 4, p. 1
    Data de publicació: 2014-04
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5299

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 3, p. 1
    Data de publicació: 2014-03
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5293: a new inequality for the triangle

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 2, p. 1
    Data de publicació: 2014-02
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5287: an inequality involving complex numbers

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 114, num. 1, p. 1
    Data de publicació: 2014-01
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5280

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 8, p. 1
    Data de publicació: 2013-12
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5280: a bounded arithmetic mean

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 8, p. 1
    Data de publicació: 2013-12
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5275

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 7, p. 1
    Data de publicació: 2013-11
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5275: a nested system of equations

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 7, p. 1-2
    Data de publicació: 2013-11
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5269: a sequence of integers

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 6, p. 1
    Data de publicació: 2013-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5269

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 6, p. 1
    Data de publicació: 2013-10
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5263: an application of Cauchy inequality

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 5, p. 1
    Data de publicació: 2013-05
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5263

     Diaz-Barrero, J.L.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 5, p. 1
    Data de publicació: 2013-05
    Article en revista
    Carregant...
  • Solution to problem 5258

     Diaz-Barrero, J.L.; Gibergans-Báguena, J.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 4, p. 14-18
    Data de publicació: 2013-04
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5258: a sum of products of tangents

     Diaz-Barrero, J.L.; Gibergans-Báguena, J.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 4, p. 1
    Data de publicació: 2013-04
    Article en revista
    Carregant...
  • Problem 5258: a bounded trigonometric sum

     Diaz-Barrero, J.L.; Gibergans-Báguena, J.
    School science and mathematics [en lí­nia]
    Vol. 113, num. 4, p. 211
    Data de publicació: 2013-03
    Article en revista
    Carregant...