Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

Construction of quasi-periodic solutions of delay differential equations via KAM techniques

Autor
Li, X.; De La Llave, R.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Journal of differential equations
Data de publicació
2009
Volum
247
Número
3
Pàgina inicial
822
Pàgina final
865
DOI
https://doi.org/10.1016/j.jde.2009.03.009 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/journal/00220396 Obrir en finestra nova
Paraules clau
Delay differential equation, Invariant decomposition, KAM theory, Newton iteration scheme, Perturbation, Quasi-periodic solution
Grup de recerca
EGSA - Equacions Diferencials, Geometria, Sistemes Dinàmics i de Control, i Aplicacions

Participants

  • Li, Xuemei  (autor)
  • de la Llave Canosa, Rafael  (autor)