Loading...
Loading...

Go to the content (press return)

Invariants, una aproximació a la filogenètica des de l'àlgebra

Author
Fernández-Sánchez, J.
Type of activity
Journal article
Journal
Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques
Date of publication
2010
Volume
25
Number
2
First page
145
Last page
169
DOI
10.2436/20.2002.01.30
Project funding
GEOMETRÍA DE VARIEDADES ALGEBRAICAS Y APLICACIONES
Geometria de varietats i aplicacions
Repository
http://hdl.handle.net/2117/11986 Open in new window
URL
http://publicacions.iec.cat/repository/pdf/00000121%5C00000045.pdf Open in new window
Abstract
En els darrers anys, una nova aproximació a la reconstrucció filogenètica basada en tècniques provinents de l’àlgebra s’ha estat consolidant. Fixat un model evolutiu per a un conjunt donat d’espècies, els invariants són relacions algebraiques satisfetes per les distribucions teòriques de nucleòtids d’aquestes espècies. En aquest article s’exposa com es poden fer servir els invariants per implementar algoritmes de reconstrucció filogenètica i s’explica com l’eficiència ...
Citation
Fernández, J. Invariants, una aproximació a la filogenètica des de l'àlgebra. "Butlletí de la Societat Catalana de Matemàtiques", 2010, vol. 25, núm. 2, p. 145-169.
Group of research
GEOMVAP - Geometry of Manifolds and Applications

Participants

Attachments