Carregant...
Carregant...

Vés al contingut (premeu Retorn)

On the chromatic number of some geometric type Kneser graphs

Autor
Araujo-Pardo, G.; Dumitrescu, A.; Hurtado, F.; Noy, M.
Tipus d'activitat
Article en revista
Revista
Computational geometry: theory and applications
Data de publicació
2005-09
Volum
32
Número
1
Pàgina inicial
59
Pàgina final
69
DOI
https://doi.org/10.1016/j.comgeo.2004.10.003 Obrir en finestra nova
URL
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0925772104001026 Obrir en finestra nova
Paraules clau
Geometric graphs, Kneser graphs, Pairwise crossing edges, Pairwise disjoint edges
Grup de recerca
DCG - Discrete and Combinatorial Geometry
GAPCOMB - Geometric, Algebraic and Probabilistic Combinatorics

Participants

  • Araujo Pardo, Gabriela  (autor)
  • Dumitrescu, A  (autor)
  • Hurtado Diaz, Fernando Alfredo  (autor)
  • Noy Serrano, Marcos  (autor)